Chamomile
Toz Ekstre

Kısım : Toprakaltı
Analiz : Toplam Saponin

Geleneksel tıpta atletik performansı artırmak, cinsel işlevi iyileştirmek ve genel sağlığı desteklemek için yaygın olarak kullanılan Terrestris bitkisi;
Yiyecek ve içecek endüstrisinde, tribulus özü bazen enerji içecekleri, protein barları ve besin takviyeleri gibi bazı ürünlerde doğal bir aroma maddesi olarak kullanılır. Ayrıca bazen atletik performansı desteklemek ve egzersiz sonrası toparlanmaya yardımcı olmak için spor içeceklerine ve toparlanma içeceklerine eklenir.

Bununla birlikte, tribulus özütünün yiyecek ve içecek ürünlerinde kullanımının diyet takviyelerinde olduğu kadar yaygın olmadığını ve bu kullanımlar için tribulus özütünün faydalarını destekleyen sınırlı bilimsel kanıt olduğunu belirtmek önemlidir. Her yeni içerikte olduğu gibi, ürün formülasyonlarınıza tribulus özütü eklemeden önce kalifiye bir profesyonele danışmanız önemlidir.

Çobançökerten toz ekstraktı, farklı endüstrilerde çeşitli amaçlarla kullanılabilir.

Kozmetik endüstrisi: Çobançökerten toz ekstraktı, kozmetik ürünlerde genellikle cilt sağlığı ve güzelliği için kullanılır. Antioksidan özellikleri, serbest radikallerin cildi zararlı etkilerinden koruyabilir. Ayrıca, çobançökerten tozu, ciltteki melanin üretimini de azaltabilir ve bu da cilt tonunu düzenleyebilir. Bazı şampuan ve saç bakım ürünleri de çobançökerten tozunu içerebilir.

Gıda endüstrisi: Çobançökerten toz ekstraktı, gıda endüstrisinde bazı gıda katkı maddelerinin yapımında kullanılır. Bu katkı maddeleri, gıdaların raf ömrünü uzatmak ve lezzetlerini artırmak için kullanılır.

Tarım endüstrisi: Çobançökerten tozu, tarım endüstrisinde bazı bitki hastalıklarının tedavisinde kullanılabilir. Ayrıca, bitki büyümesini teşvik etmek için de kullanılabilir.

Hayvancılık endüstrisi: Çobançökerten tozu, hayvan yemleri için bir katkı maddesi olarak kullanılabilir. Hayvanların bağışıklık sistemlerini güçlendirmek ve hastalıklara karşı dirençlerini artırmak için kullanılabilir.

Ancak, çobançökerten tozuyla ilgili kullanım amaçlarına ve uygulama yöntemlerine bağlı olarak, her endüstride kullanımı konusunda daha fazla araştırma yapılması gerekebilir.

Tribulus Ekstraktı

Tribulus terrestris, binlerce yıl öncesine dayanan eski Hint Ayurveda tıp metinlerinde cinsel işlev bozukluğu ve çeşitli üriner bozuklukların tedavisinde kullanılmaktadır. Bitkinin kurutulmuş meyvesi genitoüriner sistem bozukluklarının çoğunda çok etkilidir. Yunanlılar bunu idrar söktürücü olarak kullanmışlardır. Tüm bitkinin külü romatizmal artritte harici uygulama için iyidir. Kurutulmuş tohumların kaynatılması diüretik ve antilithiatic aktivite için kullanılır.