Zencefil
Sıvı Ekstre

Kısım : Kök
Analiz : Toplam Polifenoller

Zencefil ekstraktı gıda, kozmetik ve hayvan yemi dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerde geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Gıda Endüstrisi: Zencefil ekstraktı, gıda endüstrisinde tatlandırıcı ve baharat olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Unlu mamuller, şekerlemeler, soslar ve içecekler gibi çeşitli gıda ürünlerinde kullanılır. Zencefil ekstraktı bazı gıda ürünlerinde doğal koruyucu olarak da kullanılır.

Kozmetik Endüstrisi: Zencefil ekstraktı, anti-enflamatuar ve antioksidan özellikleri nedeniyle kozmetik ürünlerde kullanılır. Genellikle losyonlar, kremler ve serumlar gibi cilt bakım ürünlerinde kullanılır. Zencefil ekstraktı ayrıca saç büyümesini teşvik etmek ve kepeği önlemek için şampuanlar ve saç kremleri gibi saç bakım ürünlerinde de kullanılır.

Hayvan Yemi Endüstrisi: Zencefil ekstraktı hayvan yemlerinde doğal bir yem katkı maddesi olarak kullanılır. Genellikle sindirimi iyileştirmek ve hastalık riskini azaltmak için domuz, tavuk ve inek gibi çiftlik hayvanlarının yemlerine eklenir.

Zencefil Ekstraktı, Gliserin, Aqua, Potasyum Sorbat, Sodyum Benzoat

Bu isim İngiliz botanikçi William Roscoe tarafından 1807 tarihli bir yayında verilmiştir. Zingiberaceae familyasına çok sayıda tıbbi bitki dahildir ve zencefil de bunlardan biridirZ. officinale (Zingiberaceae) çeşitli etnomedikal ve besinsel değerlere sahip önemli bir bitkidir, bu nedenle dünya çapında yaygın olarak baharat, aroma maddesi ve bitkisel ilaç olarak kullanılmaktadır. Geleneksel olarak Z. officinale Ayurveda, Siddha, Çin, Arap, Afrika, Karayip ve diğer birçok tıbbi sistemde bulantı, kusma, astım, öksürük, palpitaion, iltihaplanma, dispepsi, iştahsızlık, kabızlık, hazımsızlık ve ağrı gibi çeşitli hastalıkları tedavi etmek için kullanılmaktadır.